Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi Ufuk Üniversitesinde

Sosyal bilimler alanında uluslararası bir etkinlik olarak düzenlenen Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi, bu sene Ufuk Üniversitesinde yapılıyor.

9 farklı üniversitenin akademik ortaklığıyla düzenlenecek kongrede ‘Tarih’ ‘Türk Dili’ ‘Edebiyat’ ‘Eğitim Bilimleri’ ‘Spor Bilimleri’ ‘Sanat’ ve ‘Siyaset Bilimi’başlıklarında sunumlar yapılacak.

Etkinlik 3-4-5 Mayıs tarihlerinde Ufuk Üniversitesi İncek Kampüsünde yapılacak.

Yayınlanan Kongre Mesajı Aşağıdaki Gibi

”Son dönemlerde tatil beldeleri veya otellerde yapılan bilimsel faaliyetlerden farklı olarak, gerçek manada sosyal bilimler bünyesinde disiplinler arası çalışmalarını bir araya getirebilmek için, bilimin kültürün merkezi olan Ankara’da siz değerli bilim insanlarını 3-4-5 Mayıs 2018) tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi’ne davet etmekten onur duyuyoruz.

Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi’nde; nitelik açısından bilim ve kültürle ilgilenen akademisyen, araştırmacı bilim insanlarının çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, sosyal bilimlerin bütün alanlarında çalışma ortamı oluşturmak hedeflenmektedir. Sosyal bilimlerin her alanındaki sorunlar, gelişmeler ve değişmeler ile ilgili bir çalışma ortamı oluşturmayı önemsemektedir. Bu bağlamda sizleri sosyal bilimler alanında değişimleri, dönüşümleri, ilerlemeleri ve yenilikleri bilimsel bir platformda tartışarak akademik ve bilim camiasına katkı sunmaya davet ediyoruz.

Kongre kapsamında uluslararası karma Güzel Sanatların bütün dallarıyla ilgili sergisi düzenlenecektir. Kongreye sergi çalışması gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar kongrenin yapıldığı zaman süresince sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır.

Sosyal bilimler alanında çalışma yapan yurt içinden ve yurtdışından bütün bilim insanları, araştırmacılar ve kurumlar için geçerlidir.

Katılımcıların kendilerine önemli kazanımlar elde edeceği bir kongre olması dileğiyle…”

Etkinliğin resmi web sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Yazar: ufukmedya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir