Psikoloji Bölümünden ‘Yaşlanma ve Tazelenme’ Sempozyumu

Ufuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünce hazırlanan ‘Ufuk Psikolojide Günübirlik Sohbetler’ programının, 2018 yılı ilk etkinliği 7 Mayıs günü İncek Kampüsü Konferans salonunda yapılıyor. ‘Yaşlanma ve Tazelenme’ konu başlığı altında yapılacak programa Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Tazelenme Üniversitesi’nden konuk akademisyenler katılacaklar.

Toplam üç oturumda gerçekleşecek sempozyumda ‘Yaşlanan İnsan ve Toplum Konuşmaları: Tazeleniyoruz, Ama Nasıl?, Tazelenme Üniversite Öğrencileri Yuvarlak Masa Toplantısı, Yaşlanmanın Psikolojik ve Sosyal Boyutları’ konu başlıkları konuşulacak.

09.00-17.00 arası tüm gün sürecek etkinlik Ufuk Üniversitesi İncek Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşecek.

http://ufukpsikolojisohbetleri.com  isminde bir siteye de sahip olan girişimin bu etkinliğine online olarak kayıt da yaptırabilirsiniz. Online başvurunuzu hemen gerçekleştirmek için tıklayınız.

Meltem ANAFARTA ŞENDAĞ (Düzenleme K. Başkanı)’nın konuyla ilgili yazısı :

Ufuk Psikolojide Günübirlik Sohbetlerin ilk yılında farkındalığı hedef alıyoruz. Değiştirmek zor olduğu için korumayı tercih ettiğimiz düşüncelerimizi, birbirine zıt olduğuna inandığımız kavramları, var olduklarını görmezden gelmeye çalıştığımız duyguları sorgulamayı hedefliyoruz.

2018’ de ilk günübirlik sohbet konumuz olan “Yaşlanma/Yaş alma/Yaşlılık”  ile ilgili bildiğimiz, bildiğimizi sandığımız, bilmediklerimiz ve elbette bilmek istemediklerimizi de ele alacağız. Yaşlanmayla ilgili ısrarla muhafaza etmemize rağmen kâr sağlayamadığımız düşüncelerimizi sorgulayacağız. Ayrıca, yaşlanma ve tazelenme kavramlarını yerleştirdiğimiz kefeleri tartacağız, bu iki zıt gibi görünen kavramın dengelenebileceği noktaları düşüneceğiz. Ve korkudan bakamadığımız, korkacağız diye bakmadığımız, bu nedenle ihmal ettiğimiz gerçeği tartışacağız: Son ve Onurlu Son…

Günübirlik sohbetlerin ilk yılında farklı düşünmemize yardımcı olacak bir sosyal sorumluluk projesi: Tazelenme Üniversitesi (+60) kurucu başkanı, gönüllü öğretim üyeleri ve yeni nesil öğrenci temsilcileri Akdeniz Üniversitesi kampüsü olarak aramızda olacaklar (Detaylı Bilgi için; www.tazelenme.com).  Tazelenme Üniversitesi ekibi ve farklı disiplinlerden ortak paydada bir araya geleceğimiz diğer tüm değerli meslektaşlarımız ve hocalarımızla gerçekleştireceğimiz etkinliğimize ilgili herkesi bekliyoruz.

Yazar: ufukmedya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir